נקודת ההתחלה בדרך לתאילנד

מתי הכל התחיל ? קשה לי לשים את האצבע במדויק תמיד חלמנו לצאת לטיול ארוך ולשכוח קצת את הקרוסלה של חיינו אבל שנים זו הייתה פנטזיה. שילוב של נסיבות פתחה פורטל – חלון זמן שבו פתאום החלום נראה אפשרי. אני אשת החלומות בבית, תכניות יש לי בלי סוף אבל ברגע שהאבא של נרתם ידעתי שהחלום קורם עור וגידים כי צריך פה צוות שרואה את המטרה יחד וחותר אליה בלי זה שום דבר לא יקרה.

טיול ארוך מהו ארוך בעצם ? עבורנו מדובר בטיול של שלושה חודשים וחצי המקסימום שיכולנו למתוח את החבל מניחה שהיינו יוצאים גם לחצי שנה בלי למצמץ בתאוריה, בינתיים הכל בגדר תאוריה אנחנו בתחילת הדרך ואני מקווה שנזרום היטב לאורך כל התקופה ברגעים טובים וגם כאלה שפחות אבל ודאות אינה אפשרית ואת התשובה לשאלות האלה נדע רק בסוף.
ההתחלה הייתה בהחלטה ודאית שזהו , נוסעים שבתקופת הזמן הנוכחית זה הכי טוב שאנו יכולים לעשות לביתנו. ברגע שהחלטנו סופית,כדור השלג התחיל להתגלגל. הודענו בעבודה,סגרנו מסגרת שתתאים למידתנו בלי יותר מדי תכניות קונקרטיות. קבענו סל מדינות שנבקר בהן ואת הזמנים פחות או יותר לכל מדינה. מלון הוזמן לשבוע הראשון לצורך נחיתה קלה. היעד הסופי שלנו הוא יפן וזה היה הקו המנחה שסביבו תפרנו את הטיול.

שלב שני  בדרך תכנון מסגרת תקציבית כוללת שבה תחשיב לתקציב מקסימום ליום כדי שנדע להתכוונן לתוך הגבולות הללו. הצטרפנו לקבוצות פייסבוק רלוונטיות למדינות שנבקר בהן.
הזמנו תור למרפאת מטיילים לקבל המלצות וחיסונים. נפגשנו עם רופא הילדים שלנו ורכשנו חצי בית מרקחת. דאגנו לביטוח רפואי בעל כיסוי נרחב. לאט התחלנו לטפטף לילדים שאנחנו נוסעים לחו"ל לכבוד בר המצווה של הגסטרונום. בהתחלה רק דיברנו על הטיול באגביות מבלי להכנס לפרטים וככל שהנסיעה התקרבה התחלנו לדבר על לוחות זמנים,על כך שנוסעים לחופשה ארוכה. כשהם הבינו שהם מסיימים את בית הספר חודשיים לפני הזמן הם כבר היו לגמרי מרוצים מהתוכנית שלנו.

הייתה לנו מחשבה להשכיר את הדירה שלנו לתקופת הנסיעה אבל איכשהו בחישוב תועלת כלכלית מול ההוצאות והתוצאות החלטנו שעבורנו זה לא משתלם מספיק על כן סגרנו את הדירה. דאגנו להקפיא את הכבלים,האינטרנט,העיתון כל מה שאפשר. חשוב לזכור לנתק את החשמל, הגז והמים. להשאיר יפויי כח בנקאי ונוטריוני. מפתחות הושארו אצל חברים ומשפחה.

איך לעזאזל אורזים לטיול כזה ? שאלה טובה בעיקר עבור מי שאוהבת להיסחב עם חפצים מיותרים להפליא. היתרון בנסיעה למזרח הוא מזג האוויר, (יתרון כשאורזים כשנמצאים בביצה המהבילה הזו קצת פחות..) חם ולח כלומר מינימום בגדים. ארזנו במתכוון בגדים שנשמח להיפטר מהם סוף התקופה. המחשבה שהובילה אותי היא שכל מה שלא ארזנו אפשר לקנות במקום, החלטנו להתחיל בתאילנד שהיא מתוירת ונוחה ויש בה הכל כך שהסרנו לחץ ממה יקרה אם נשכח משהו. בספרים השקענו מעט משקל וכל אחד לקח לו שני ספרים כאלה שלא אכפת יהיה לו לוותר עליהם ולהשאיר אותם למטיילים אחרים. חשוב לארוז ולמדוד בבית אחרי האריזה לראות שמסתדרים עם המשקל. ארזנו את המינימום שצריך ועדין לא קל לנו להיסחב עם כל התיקים בסופו של יום אנחנו שני מבוגרים הילדים עוזרים כמיטב יכולתם אבל זה כח עזר קצת מפוקפק ונוטה להתלונן.

יש היום המון חומר באינטרנט אנחנו ביקשנו מהילדים לקרוא קצת על המדינות אנחנו נוסעים אליהן ולמצוא להם דברים שהם רוצים לעשות. זה עבד רק חלקית אבל אם יש באמתחתכם ילדים קצת יותר חרוצים זו דרך נהדרת לגרום להם להרגיש חלק.
ליותיק שלנו בן התשע הזמנתי גיליונות של המגזים לילדים "מכתבים לג'ולי" שהוא מגזין נפלא כל גיליון עוסק במדינה ספציפית ויש בו כתבות חמודות, חידות ושעשועונים הקשורים למדינה. ניתן להזמין גיליונות קודמים כך שהזמנתי את הגיליונות המתאימים.
בנוסף רכשתי חוברת תשבצונים לא שכחתי להכניס לתיק שעולה למטוס אוזניות, קלמר, טאבלט עם תכנים שהורדתי למחשב מנטפליקס. לא פחות חשוב התאבזרתי בשקית חטיפים ונשנושים ששימשה אותנו במסע של 24 השעות בדרך לקופנגן.

20170504_132933

ביי ביי

הטיסות שלנו הוזמנו דרך סוכן (גל) לנו זה היה חשוב שתהיה לנו כתובת ותמיכה בגלל שטסנו עם הילדים ורצינו שהכל יתקתק. זאת היתה החלטה מצוינת, גל דאג שנכרטס בזמן את כל הטיסות כך שהיו לנו מושבים מצוינים והכל דפק כמו שעון, לא סתם שעון , שעון שוויצרי.
טסנו עם חברת אירופלוט הרוסית, המחירים שלה סופר משתלמים. האמת שהופתענו ממש לטובה. הטיסות יצאו בזמן. המטוסים חדישים ונוחים. היה לכל אחד מסך פרטי עם יופי של תכנים. אפילו האוכל היה סביר פלוס.
המסע שלנו התחיל מטורף חיכה לנו יום שכלל שלוש טיסות – בן גוריון למוסקבה. שעתיים קונקשן שהיו די והותר בלי לרוץ כמו מטורפים. טיסה שניה – מוסקבה בנגקוק, שעתיים קונקשן בבנגקוק שכללו איסוף מזוודות וצ'ק אין בגלל טעות של הפקיד בבן גוריון שלא דאג להעביר את המזוודות מאירופלוט לבנגקוק איירוויז ולכן חיכה לנו נציג שהעביר אותנו בתור VIP. טיסה לקוסמוי ובסוף מעבורת לקופנגן. דיברנו על היום הזה עם הילדים והכנו אותם שיהיה לא קל. האמת הם היו נפלאים. היתה לנו נקודת שבירה אחת בקוסמוי נאלצנו לחכות למעבורת שעתיים וחצי והילדים כבר היו על הקצה אבל ברגע שהגענו לקופנגן ועלינו על הטקסי התאילנדי המגניב עם החלונות הפתוחים עבר המשבר כלא היה.

20170505_070123

עולם חדש

חייבת להתוודות שלילה לפני שיצאנו, בלילה האחרון שלנו בבית עברו בי מחשבות משתקות ופחדים. למה??? צעקה לי הפחדנית שגרה בראש שלי, בשביל מה הייתם צריכים לקחת את הילדים להרפתקה כזו , אל הלא נודע. אולי יהיה להם קשה ? אולי יותר מדי ?
מזל שהאני השני שלי תפס שליטה והרגיע את ההכרה המשתוללת. האני שיודע שזאת המתנה הכי גדולה שיכולתי לתת להם. אוסף של חוויות ראשוניות, מעצימות ובעיקר את הידיעה שהכל אפשרי בעולם ונתון בידיים שלנו, אפשר לממש חלומות ולפרוץ את הגבולות האישיים.

כך יום חמישי לפני שבוע וטיפה יצאנו לדרך המרתקת הזאת
קבוצת מחקר קטנה ומגובשת
את תוצאות המחקר אני מקוה שאפרוש פה כשיתאפשר לי
מתכונים אולי אצליח להשיג כמה כאלה מהמקומיים
ברגע שיהיה לי מטבח זמין בטוח אבשל משהו מחומרי גלם מקומיים
בנתיים הרפתקאות ,המלצות , חוויות והגיגים…
בפוסט הבא –  מרגישה רובינזון על חוף מבודד בקופנגן
ומקום שהוא כמו בית במקום רחוק מהבית.

©